![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEisjpgwZy4M08GFfNWaF0PgYwrMLrE9bTGbwliLD0psY0LLTP62U34Ra_u7rJNAN264cHguM-F5uwoxnI1b0YA5f_3AmKELyr8hVD8c0qhA2P7N8SeDQaZBH3Gj_vOksHKqoC0u-IRhXJ0/s1600-rw/RogueKiller.webp)
Το RogueKiller είναι ένα εργαλείο γραμμένο σε γλώσσα προγραμματισμού C, το οποίο σαρώνει τις διεργασίες που τρέχουν στον υπολογιστή μας και τερματίζει όσες κρίνει ότι είναι κακόβουλες. Η ανάπτυξη του προγράμματος έγινε από τον δημιουργό του προκειμένου να αντιμετωπίσει ο απλός χρήστης τους κυβερνοεγκληματίες - απατεώνες που με κατάλληλο λογισμικό μπλόκαραν την εκτέλεση των προγραμμάτων απολύμανσης και ασφάλειας (Antivirus-Firewalls). Κατά την ανάπτυξη του εργαλείου δόθηκε ιδιαίτερη μέριμνα στην ταχύτητα και την αποτελεσματικότητα αυτής της εφαρμογής ώστε να καθαρίσει με ασφάλεια την εκάστοτε επιζήμια διεργασία-διαδικασία και να την διαγράψει της από μητρώο των windows στοχεύοντας στον καθαρισμό του υπολογιστή ταχύτερα και ασφαλέστερα.
RogueKiller : 14.6.1.0
Ακολουθήστε μας στο Google News
Αν σας άρεσε το θέμα μας διαδώστε το!
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Θα χαρούμε πολύ να συμμετέχετε ενεργά και να σχολιάσετε το θέμα μας. Θα προσπαθήσω να απαντήσω το συντομότερο δυνατό στις ερωτήσεις σας .